فلاشینگ نما و فلاشینگ ساختمان به همراه قیمت فلاشینگ نمای ساختمان

فلاشینگ نما و فلاشینگ ساختمان به همراه قیمت فلاشینگ نمای ساختمان

فلاشینگ نما یا فلاشینگ ساختمان ، بخش مهمی در نمای ظاهری هر ساختمان می باشد. این پوشش فلزی از دیوارهای خارجی در مقابل عوامل محیطی و شرایط اقلیمی محافظت می کند. البته فلاشینگ نما فقط برای این منظور به کار نمی رود. از این پوشش برای دیوار پشت بام و حیاط نیز استفاده می شود.


به طور کلی، نمای یک ساختمان تاثیر زیادی در ارزش و قیمت آن دارد. فلاشینگ نما یکی از راه هایی است که با استفاده از آن می توان به آسانی نمای ساختمان را طراحی کرد.

فلاشینگ نمای ساختمان

فلاشینگ نمای ساختمان چیست؟ به طور کلی می توان گفت هر نوع پوشش خمکاری شده که برای پوشاندن نقاط مختلف مورد استفاده قرار می گیرد را می توان فلاشینگ ساختمان یا فلاشینگ نما نامید. این روز ها انواع مختلف ساندویچ پانل سقفی، دیواری و غیره در ساختمان­ ها بکار می رود. فاصله بین درز این محصولات جلوه خوبی ندارد. به همین علت از ورق هایی به نام فلاشینگ نما برای پوشش درزها استفاده می شود. این ورق ها در محل اتصال دیوارها و سقف نصب می شوند و درز بین آن ها را پنهان می ­کنند.

 

فلاشینگ ساختمان

انواع مدل­ های فلاشینگ نما

فلاشینگ نما یا فلاشینگ ساختمان انواع مختلفی دارند و از نظر طرح، رنگ و ابعاد با هم متفاوت هستند.

مدل نبشی (L) فلاشینگ نما

از این مدل فلاشینگ نما برای گوشه ها، محل اتصال دو دیوار، نقاط اتصال سقف به دیوار، پوشش درزهای بین سقف و دیوار از داخل یا خارج به صورت افقی استفاده می شود. لبه های این نوع فلاشینگ دارای خم به سمت داخل یا خارج است که به استحکام بیشتر کمک می کند. فلاشینگ نبشی برای عایق ­بندی کامل‌ تر و بهتر نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به صورت پیش فرض لبه هایی با سایز 10*10 و 5*5 دارد. ابعاد این نوع فلاشینگ نما، با توجه به محل مورد استفاده، متفاوت هستند. بنابراین می­ توان در ابعاد دلخواه سفارش داد.

 

 فلاشینگ نبشی ساختمان

فلاشینگ مدل L نمای ساختمان

 مدل یو (U) فلاشینگ نما 

این مدل از فلاشینگ نما، ظاهری یو (U) شکل دارد. فلاشینگ ساختمان مدل یو از اتصال دو صفحه به صورت قائم ساخته می‌شود. لبه های دو طرف یو به سمت داخل خم شده اند. یکی از پرمصرف‌ترین انواع فلاشینگ نما می باشد و برای پوشش دور تا دور و حاشیه، پوشاندن محل اتصال و درزبندی ساندویچ پانل‌ها به کار می‌رود. مهم ترین مزیت این نوع فلاشینگ نسبت به سایر انواع آن، استحکام بسیار بالا و مقاومت آن است. لبه‌های فلاشینگ مدل U کمک می‌کنند تا موجی در نما ایجاد نشود. این مسئله تاثیر زیادی در زیبایی نما دارد.

این نوع فلاشینگ با ابعاد پرمصرف زیر تولید و آماده تحویل می باشد ولی در صورت لزوم قابل سفارش گیری در ابعاد، رنگ و مقاطع مختلف با ضخامت های متفاوت می باشد:

ابعاد فلاشینگ مدل یو

مورد مصرف

5*4*5

مناسب برای حاشیه ساندویچ پانل دیواری ضخامت 4 سانتی متر

5*5*5

مناسب برای حاشیه ساندویچ پانل دیواری ضخامت 5 سانتی متر

5*6*5

مناسب برای حاشیه ساندویچ پانل دیواری ضخامت 6 سانتی متر

8*8*8

مناسب برای حاشیه ساندویچ پانل دیواری ضخامت 4 و 5 سانتی متر

 

 فلاشینگ ساختمان مدل U

 

 مدل سه پله (Z) فلاشینگ نما

این نوع فلاشینگ نما برای قسمت حاشیه‌ی جلویی ساندویچ پانل سقفی، بخش آبریز و قسمت زیرین ساندویچ پانل دیواری به کار می رود. مانع نفوذ آب می ­شود و از تابش مستقیم نور آفتاب به ورق‌ ها و پانل‌ ها جلوگیری می نماید.

فلاشینگ نمای مدل سه پایه، لبه‌های خمیده‌ای دارد‌. این خمیدگی باعث می‌شود تا از این نوع فلاشینگ ساختمان به عنوان پوشش و محافظ در برابر نفوذ آب و عوامل جوی و نور آفتاب استفاده شود. به این ترتیب از  پوسیدگی یا خرابی ورق‌ها و پانل‌ها جلوگیری می کنند.

این نوع فلاشینگ با ابعاد پرمصرف زیر تولید و آماده تحویل می باشد. ولی در صورت لزوم قابل سفارش گیری در ابعاد، رنگ و مقاطع مختلف با ضخامت های مختلف می باشد:

ابعاد فلاشینگ مدل سه پله

مورد مصرف

5*4*5

مناسب برای حاشیه ساندویچ پانل دیواری ضخامت 4 سانتی متر

5*5*5

مناسب برای حاشیه ساندویچ پانل دیواری ضخامت 5 سانتی متر

5*6*5

مناسب برای حاشیه ساندویچ پانل دیواری ضخامت 6 سانتی متر

 

فلاشینگ نما مدل Z 

 

 مدل تاج فلاشینگ نما

فلاشینگ نمای مدل تاج را می‌توان در زاویه‌های مشخص طراحی و تولید کرد. این مدل فلاشینگ ساختمان در سقف‌های دو شیب، محل شکست یا تاج و پوشش موج ساندویچ پانل‌ها کاربرد دارد. خمیدگی این فلاشینگ نما باعث شده تا از آن برای اتصال دو سقف به یکدیگر استفاده شود. تفاوت عمده فلاشینگ مدل تاج با انواع دیگر ، جزئیات ظاهری آن است. این فلاشینگ نما از اجزای متفاوتی تشکیل می‌شود. اجزای آن شامل سه بخش رویه، فوم درزگیر و فلاشینگ زیره است که فرآیند درزبندی را بهتر انجام می‌دهند. سقف را از قسمت زیرین به خوبی می‌پوشانند و در نهایت برای پوشش کامل ساندویچ پانل‌ها انتخاب بسیار مناسبی است.

فلاشینگ ساختمان مدل تاجفلاشینگ نما دل تاج

مزایای نصب فلاشینگ نما

فلاشینگ نما یا فلاشینگ ساختمان برای پنهان کردن خرپای شیروانی، ایجاد نمای ساختمان بهتر و زیباتر در زیر سقف شیروانی نصب می شود. به همین دلیل در طراحی نما طرفداران زیادی پیدا کرده است. ورود باد در سازه و پیچیدن باد موجب کنده و خراب شدن شیروانی سقف می‌گردد. فلاشینگ نما با ممانعت از ورود باد، از این اتفاق جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، با عایق بندی نقاط مستعد رطوبت و ایجاد آب بندی سقف و لبه پنجره، از ورود آب به داخل ساختمان و آسیب به نمای داخلی و خارجی پیشگیری می کند. یکی دیگر از مزایای فلاشینگ نما این است که قابلیت رنگ آمیزی دارند و زیبایی ساختمان را دو چندان می‌کنند.

از فلاشینگ نما در ساختمان می‌توان برای موارد زیر هم استفاده کرد :

 • پوشش درزها
 • افزایش مقاومت
 • ایجاد ظاهری زیبا برای طراحی نمای ساختمان

مواد اولیه مورد استفاده در ساخت فلاشینگ ساختمان

سازه با توجه به نوع کاربردی که دارد با مواد اولیه و جنس‌های مختلفی ساخته شده است. معمولا برای ساخت فلاشینگ نما از ورق‌های رنگی و گالوانیزه، رنگ کوره یا الکترواستاتیک، ورق سیاه روغنی، ورق فولادی ضد زنگ و ورق آلومینیومی استفاده می‌شود. کیفیت فلاشینگ­ها را می­ توان با میزان مقاومت و عدم نفوذپذیری در مقابل آب سنجید.

مواد اولیه ساخت فلاشینگ نمامواد اولیه ساخت فلاشینگ ساختمان

انواع فلاشینگ نما از نظر کاربرد

فلاشینگ نما را علاوه بر شکل و مدل می­توان بر اساس کاربرد دسته بندی کرد. هر یک از فلاشینگ‌های ساختمان نسبت به نوع و مدلی که دارند، در فضاهای متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به تقسیم بندی فلاشینگ ساختمان بر اساس کاربرد می پردازیم:

فلاشینگ نمای در و پنجره

فلاشینگ نمای در و پنجره، یک لبه فلزی بالای در یا لبه بالایی پنجره ایجاد می‌کند. این لبه باعث تشکیل قاب دور در یا پنجره می­ شود که زیبایی بیشتری به نما می­ دهد. فلاشینگ در و پنجره برای آب بندی و عایق بندی لبه‎‌ها، قرنیزهای در و پنجره‌ها و جلوگیری از ورود برف و باران به درون ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. وجود  فلاشینگ نمای در و پنجره از ریزش برف و باران روی شیشه پنجره جلوگیری می‌کند. از فلاشینگ­های پرکاربرد در زمینه در و پنجره می­توان به فلاشینگ چهارچوب قاشقی، فلاشینگ فرانسوی پله دار، فلاشینگ چهارچوب سایه دار، فلاشینگ دو لبه و فلاشینگ چهارچوب دو پله اشاره کرد.

فلاشینگ درب و پنجره ساختمان

 فلاشینگ نمای سقف شیروانی

فلاشینگ سقف شیروانی از نفوذ گرد و غبار جلوگیری می­کند و نمای زیباتری به ساندویچ پانل‌های سقف می‌بخشد. فلاشینگ نمای مورد استفاده برای سقف شیروانی به چند دسته تبدیل می‌شود:

فلاشینگ نمای سقف شیروانی مدل هلالی: به شکل هلال طراحی و ساخته شده است و در کنار آب بندی، زیبایی بیشتری به نما می‌دهد. معمولاً برای ساخت این مدل فلاشینگ از ورق گالوانیزه در ابعاد و ضخامت های مختلف استفاده می‌کنند. 

 

فلاشینگ سقف شیروانی ساختمان

فلاشینگ نمای سقف شیروانی مدل پله‌ای: با ظاهری پله مانند برای نمای بیرونی و شیروانی استفاده می‌شود. 

فلاشینگ نمای سقف شیروانی مدل آینه‌ای: به دلیل زیبایی و ایجاد ظاهر جذاب برای نمای ساختمان گزینه بسیار مناسبی است. 

می­ توان به انواع دیگری از این سازه چون فلاشینگ آلاچیق، فلاشینگ تراس، فلاشینگ شاه نشین، فلاشینگ ویلا و فلاشینگ لبه دیواری نیز اشاره کرد که کاربرد کمتری دارند.

فلاشینگ سقف و شیروانی ساختمان

 

 فلاشینگ روی دیوار

فلاشینگ‌هایی که برای دیوار استفاده می‌شوند به عنوان پوشش و محافظت کننده در برابر نم و رطوبت کاربرد دارند. این فلاشینگ‌های ساختمان در نقاط اتصال دو دیوار ، سقف و دیوار  نیز با نصب به صورت افقی از داخل یا خارج استفاده می‌شوند.

فلاشینگ ساختمان برای پشت بام

پوشش‌های سنگی که در گذشته در لبه پشت بام استفاده می‌شدند جای خود را با فلاشینگ‌های پشت بام عوض کرده‌اند. سنگ‌های مورد استفاده در گذشته ممکن بود با شکستگی مواجه شوند. اما در فلاشینگ‌های ساختمان امروزی این مشکلات وجود ندارد و ایمنی هم ایجاد می‌شود. فلاشینگ نمای بام برای درزبندی و غباربندی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

فلاشینگ برای پیشانی ساختمان 

پیشانی ساختمان با هدف جلوگیری از آسیب به ساختمان و نمای آن ایجاد می‌شود. با اجرای فلاشینگ نما می ­توان به شکل بهتری از پیشانی ساختمان محافظت کرد. این فلاشینگ موجب جلوگیری از ریزش برف و باران بر روی نما و درب و پنجره‌ها می­شود و از فرسودگی آن‌ها پیشگیری می‌کند. 

 
فلاشینگ آلاچیق

فلاشینگ برای محیط های سرباز مانند آلاچیق و پارکینگ

نصب فلاشینگ ساختمان در محیط های روباز مانند پارکینگ و آلاچیق باعث می‌شود تا از ریزش برف و باران و تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری شود. با کمک فلاشینگ احتمال فرسودگی در اثر رطوبت و نور خورشید کاهش می یابد. 

تفاوت فلاشینگ نمای داخلی و خارجی چیست ؟

فلاشینگ نمای خارجی برای پوشش دور تا دور پشت بام و دیوارهای حیاط و همچنین نمای بیرونی ساختمان استفاده می‌شود. به طور مداوم در معرض تابش نور خورشید و برف و باران و باد است. به کمک فلاشینگ خارجی از ساختمان در برابر آن‌ها حفاظت می­شود. فلاشینگ نمای داخلی برای قسمت­هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که امکان نفوذ آب از آن قسمت بیشتر است. فلاشینگ داخلی، آب وارد شده به داخل را به سمت بیرون هدایت می‌کند و اجازه ورود آب به بخش‌های داخلی را نمی‌دهد.

 ضخامت فلاشینگ نمای ساختمان چقدر باید باشد ؟ 

فلاشینگ ساختمان با توجه به محل استفاده و کاربرد، ضخامت‌های مختلفی دارد. انتخاب ضخامت مورد نیاز برای فلاشینگ توسط متخصصان این حوزه انجام می‌شود.

نحوه اجرای فلاشینگ ساختمان

 اجرای فلاشینگ ساختمان به محل استفاده، بستگی دارد. نوع متریال فلاشینگ از عواملی است که در روش‌ و جزئیات اجرا تاثیر زیادی دارد. برای اجرای درست فلاشینگ نمای ساختمان لازم است از فردی کمک گرفته شود که با انواع فلاشینگ‌ها و روش‌های اجرا آشنایی دارد.

فلاشینگ نما را می‌توان روی قسمت­های مختلفی اجرا کرد. به طور مثال روی پیشانی ساختمان، روی آبچکان برف و باران، دو سطح مجزا و همچنین روی پوشش سقف نورگیر قابل نصب است. علاوه بر این، برای پوشش سوله ها، انبارها و کارخانجات صنعتی نیز به کار می رود.

اجرای پارتیشن داخلی محوطه اداری صنعتی، تجاری، ورزشی و سردخانه‌های صنعتی با استفاده از ساندویچ پنل، اجرای آبرو در ساختمان های شیب دار، اجرای لمبه کاری و ورق کاری زیر پوشش سقف از دیگر موارد کاربرد فلاشینگ نمای ساختمان است.

 

 نحوه اجرا فلاشینگ ساختمان

انواع فلاشینگ نما از لحاظ اجرایی

 • اجرای فلاشینگ نما بر روی آبچگان برف و باران از ورق های روغنی برف و باران
 • اجرای فلاشینک نما برای پیشانی ساختمان
 • اجرای فلاشینگ نما برای دو سطح مجزا که اصطلاحا به آن ژوئن نیز می گویند.
 • اجرای پوشش سقف نورگیر یا همان روشنایی از پلی کربنات یا فایبر گلاس
 • اجرای پوشش سقف برای محوطه سرباز با ورق های رنگی که برای آلاچیق و پارکینگ مورد استفاده است.
 • اجرای پوشش سوله ها، انبار ها و کارخانجات صنعتی، استخر و سالن های ورزشی، ساختمان های ویلایی، نورگیر پارکینگ های حیاط آلاچیقی و گلخانه های پرورش گل و قارچ و ….. با استفاده از ورق های سینوس رنگی، ورق های طرح سفال شادو لاین پلی کربنات و ساندویچ پانل
 • اجرای پارتیشن داخلی محوطه اداری، صنعتی، تجاری، ورزشی و سردخانه های صنعتی و ساختمان با استفاده از ساندویچ پانل
 • اجرای آبرو در ساختمان های شیب دار با استفاده از ورق های گالوانیزه یا ورق های رنگی در ضخامت و طرح های مختلف
 • اجرای لمبه کاری و ورق کاری زیر پوشش سقف و همچنین زیر کنسول بیرونی سقف شیبدار از ورق های روغنی و رنگی

موارد استفاده از فلاشینگ دیواری

ساندویچ پانل برای سقف و دیوارهای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. هسته از جنس فوم است و دو دیواره فولادی هسته را در بر می­ گیرند. با توجه به محل مورد استفاده در کنار آن از مصالح دیگری مثل بتن و فولاد استفاده می­ شود. بیشتر این ساندویچ پانل‌ها به عنوان عایق گرما، سرما، رطوبت و صدا شناخته می ­شوند. این دیواره پیش ساخته در عین سبکی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.

 

موارد استفاده از فلاشینگ دیواری

کاربردهای ساندویچ پانل دیواری :

 • اجرای پوشش سقف و دیواره سردخانه بالا و زیر صفر
 • ساخت و اجرای سقف و دیواره ساختمان پیش ساخته پانلی
 • نصب و اجرای انواع ابرو و انواع فلاشینگ نما و پارتیشین بندی داخلی انواع سازه فلزی و سوله صنعتی با پانل
 • اجرای پوشش سقف و دیواره انواع پروژه های خود با ساندویچ پانل و ورق رنگی در سراسر کشور با برترین کیفیت در کمترین زمان

نصب پانل دیواری

برای نصب و اجرای ساندویچ پانل از پروفیل‌های آهنی برای دیواره کشی و شاسی کشی استفاده می ­شود. بعد از نصب با پیچ گالوانیزه عملیات فیکس کردن انجام می ­شود.

 

نصب فلاشینگ دیواری

موارد استفاده از فلاشینگ سقفی 

ساندویچ پانل سقفی مانند پانل‌ های دیواری هستند. نسبت به نوع دیواری ضریب حرارتی پایین‌تری دارد. در این ساندویچ پانل ها، از فوم پلی یورتان برای لایه میانی (به عنوان عایق) استفاده می­ شود. ورق هایی از جنس گالوانیزه و آلوزینک در دو طرف عایق قرار دارند. به این روش این ساندویچ پانل عایق مناسبی برای صوت و حرارت است. این پانل‌ها ممکن است از نوع نسوز باشند که در برابر اشتعال نیز بسیار مقاوم هستند. 

 

نصب فلاشینگ سقف ساختمان

کاربرد های ساندویچ پانل سقفی:

ساندویچ پانل سقفی برای پوشش سقف و دیوار سوله و ساختمان های صنعتی، کانتینر های حمل و نقل، انواع سردخانه های ثابت و متحرک به کار می رود. ضمن اینکه در کانکس های ثابت و متحرک، انبار و سیلو، مرغداری ها و دامداری های مدرن هم استفاده می شوند.

 نصب پانل سقفی

برای نصب این نوع پانل نیز مانند انواع دیگر باید برای زیرسازی از پروفیل استفاده شود. بعد از انجام فرآیند زیرسازی، ساندویچ پانل‌ها نصب می‌شوند. برای نصب این ساندویچ پانل‌ها از پیچ‌های مخصوص با ارتفاع استاندارد باید استفاده شود.  کاربرد فلاشینگ زیر تاج و بالای تاج در نصب پانل سقفی می باشد.

 

فلاشینگ سقفی ساختمان

نصب فلاشینگ ساختمان روی ساندویچ پانل

فلاشینگ علاوه بر زیباسازی نمای ساختمان، از آن در برابر نفوذ آب محافظت می­کند. فلاشینگ نما قسمت‌های خالی فضای میان دو ساندویچ پانل را پر می‌کند.

نصب فلاشینگ نما

نکات بسیار مهمی درباره ی نصب فلاشینگ نما وجود دارند که متخصصان ساختمان باید درباره آن ها اظهارنظر کنند.

 • پیش از نصب نما، باید محل مورد نظر را با استفاده از سیمان یا سنگ کاری بسیار محکم و صاف، زیرسازی کرد.
 • حین نصب نما فاصله آن نسبت به دیوار بین 3 تا 5 سانتی متر باشد.
 • محل اتصال بخش های مختلف نما را با استفاده از چسب آکواریوم، بتونه یا جوشکاری آب بندی کرد.
 • در صورت بادخیز بودن محل نصب، از وسایلی مانند قوطی یا نبشی برای زیرسازی استفاده شود که فلاشینگ به قوطی یا نبشی، پیچ یا پرچ می­ شود.
 • ملاتی که روی دیوار بام و حیاط برای زیر سازی فلاشینگ استفاده می­ شود باید کمی شیب داشته باشد. وجود این شیب رو به داخل باعث می­ شود تا آب باران یا برف بر سطح خارجی دیوار نما نفوذ نکند. شیب برای زیر سازی نما و پنجره رو به سمت بیرون است.

نصاب مناسب برای نصب فلاشینگ ساختمان

برای جلوگیری از تعویض یا تعمیر زودهنگام فلاشینگ، باید از فردی ماهر کمک گرفت. اگر برای نصب فلاشینگ از نیروی متخصص استفاده نشود، این محصول در مدت زمان کوتاهی با مشکل مواجه خواهد شد.

 

نصاب فلاشینگ ساختمان

قیمت فلاشینگ ساختمان چقدر است ؟ 

برای فلاشینگ نما هزینه‌ای به طور ثابت نمی‌توان اعلام کرد. عوامل موثر بر قیمت فلاشینگ نما شامل نوع‌، ضخامت و ابعاد ورق‌ها، نوع آلیاژ و متراژ می شوند. علاوه بر این، قیمت فلاشینگ ساختمان در پروژه ها به انتخاب سازنده یا مشتری بستگی دارد.

ورق های سیاه روغنی نسبت به ورق های گالوانیزه و آلومینیومی کیفیت پایین تری دارند. به همین علت قیمت ارزان ­تری هم خواهند داشت. ورق های گالوانیزه در جایگاه وسط قرار دارند. ورق های آلومینیومی، کیفیت بالایی دارند. به همین علت گران تر از سایر ورق ها هستند.

فلاشینگ نما دست دوم

قیمت بالای اجناس مختلف و پایین بودن توان خرید مردم شرایطی را فراهم کرده است تا آنها به دنبال خرید کالاهای دست دوم باشند.

ساندویچ پانل ها جزء مصالحی هستند که به عنوان عایق رطوبت، حرارت، گرما، سرما و حتی صوت در دیوار ها و یا سقف به کار می روند. استفاده از آنها در انواع ساختمان های صنعتی، مسکونی، اداری، پالایشگاه ها، نیروگاه ها، صنایع، آزمایشگاه ها، ساختمان های داروسازی و حتی ویلاها به علت عایق بودن، مهم است.


فلاشینگ نما دست دوم

 

فلاشینگ ساختمان

فلاشینگ ساختمان یکی از بخش های مهم یک ساختمان است. فلاشینگ ساختمان روی زیبایی و ظاهر ساختمان تاثیر مستقیم دارد که نمای ظاهری ساختمان هم از اهمیت بالایی برخوردار است. نمای ساختمان، اولین چیزی است که در یک ساختمان توجه افراد را به خود جلب می کند و در تعیین و ارزش ساختمان تاثیر زیادی دارد.

فلاشینگ نمای ساختمان یکی از راه هایی است که علاوه بر زیبایی بخشیدن به ساختمان، آن را در برابر عوامل طبیعی مانند باد، باران، نم و رطوبت و ... مقاوم می کنم.

فلاشینگ ساختمان چیست

فلاشینگ ساختمان یکی از بهترین گزینه ها در نمای بیرونی ساختمان است. معمولا یکی از مهمترین اصولی که در صنعت ساخت و ساز، روی قیمت خانه و ساختمان تاثیر میگذارد نمای بیرونی ساختمان است. نمای ظاهری اولین قسمت از یک ساختمان است که به چشم افراد می آید. البته بعضی از ساختمان ها قدمت تاریخی دارند و برای حفظ آثار و جلوگیری از تخریب از روش های دیگری برای بازسازی نمای بیرون استفاده می شود.
با استفاده از فلاشینگ ساختمان به راحتی می توان یک نمای منحصر به فرد و خاص برای ساختمان ایجاد کرد. در کل، فلاشینگ ساختمان یک نوع پوشش فلزی خمکاری شده است که بر روی سطح خارجی دیوار ها نصب می شود. هدف استفاده از فلاشینگ ساختمان، محافظت از سازه در مقابل عوامل طبیعی مانند باران و برف می باشد. ولی در نمای ساختمان نیز تاثیر گذار است.

 

فلاشینگ ساختمان
زیبایی و استحکام بخشیدن به سازه تنها مزایا و کاربردهای فلاشینگ ساختمان نیست. از فلاشینگ ساختمان می توان برای آب بندی نما و پنهان کردن سازه های شیروانی هم استفاده کرد.

انواع فلاشینگ ساختمان از لحاظ مدل

فلاشینگ ساختمان را بر حسب مدل و کاربرد هایی که دارد می توان تقسیم بندی کرد. هر مدل کاربرد و ویژگی خاص خودش را دارد.

1. فلاشینگ ساختمان مدل نبشی (L)

فلاشینگ ساختمان مدل نبشی، برای گوشه های کار مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه استفاده از انواع پنل ها بسیار زیاد شده است. هنگام نصب پنل ها، فاصله ی بین این محصولات است که جلوه نامناسبی به کار می دهد. فلاشینگ ساختمان نبشی برای گوشه ها، محل تلاقی دو دیوار، محل تلاقی دیوار و سقف و پوشش درزهای بین سقف و دیوار استفاده می شود. فلاشینگ ساختمان مدل نبشی، لبه های خم شده دارد که باعث استحکام می شود. مدل های رنگ آمیزی شده ی این نوع فلاشینگ ساختمان برای جلوه بخشیدن به نمای آن قابل استفاده است.خم شدن لبه ها به سمت داخل یا خارج در کاربرد فلاشینگ ساختمان تاثیر گذار است که می توان از روی رنگ فلاشینگ ساختمان مدل نبشی، تفاوت آن ها را تشخیص داد. فلاشینگ ساختمان مدل نبشی در رنگ ها، ابعاد و ضخامت های مختلفی قابل سفارش هستند.

فلاشینگ نبشی ساختمان

2. فلاشینگ ساختمان مدل یو (U)

فلاشینگ ساختمان مدل یو یکی از پر کاربردترین فلاشینگ ها است. فلاشینگ ساختمان مدل یو از اتصال دو صفحه با زاویه 90 درجه ساخته می شوند. لبه های این مدل فلاشینگ خم کاری به سمت داخل دارد. این خم کاری در لبه ی فلاشینگ ساختمان مدل یو باعث می شود تا در نما مو ایجاد نشود. برای پوشش دور تا دور، حاشیه و پوشاندن محل اتصال و درزبندی به ویژه دیوارهای کوتاه استفاده می شود. در دیوار های کوتاه، می توان به جای آهن کشی از فلاشینگ ساختمان مدل یو استفاده کرد. ضلع داخلی فلاشینگ ساختمان به سقف یا کف پیچ یا پرچ می شود و فلاشینگ ساختمان مدل یو، نگهدارنده ساندیچ پنل می شود. این سازه را می توان در ابعاد، رنگ و ضخامت متفاوتی سفارش داد.

 

فلاشینگ یو نما

3. فلاشینگ ساختمان مدل سه پله (Z)

فلاشینگ ساختمان مدل سه پله لبه های خمیده ای دارد. وجود لبه های خمیده باعث می شود که به عنوان پوشش و عایق در برابر نفوذ آب و عوامل محیطی عمل کنند و از پوسیدگی ورق ها و پنل ها جلوگیری می شود. به علت کارایی فلاشینگ مدل سه پله، برای قسمت جلویی آبریز و قسمت زیرین ساندویچ پنل های دیواری به کار گرفته می شوند.

 

فلاشینگ سه پله

4. فلاشینگ ساختمان مدل تاج (مدل تیزه)

فلاشینگ ساختمان مدل تاج، در زاویه و طرح های مختلف ساخته شده و به کار می رود. خمیدگی موجود در این فلاشینگ ساختمان باعث شده تا برای اتصال دو سقف بسیار پر کاربرد باشد. از این مدل سازه برای سقف های دو شیب، محل شکست یا تاج ساندویچ پنل ها و یا پوشش موج ساندویچ پنل استفاده می شود. تفاوت بزرگ فلاشینگ ساختمان مدل تاج با سایر مدل ها این است که از اجزای متفاوتی تشکیل می شود. رویه، فوم درزگیر و فلاشینگ زیر اجزای فلاشینگ ساختمان مدل Z هستند.

 

فلاشینگ تاج

کاربرد مدل های مختلف فلاشینگ ساختمان

1. کاربرد فلاشینگ ساختمان مدل نبشی:

این مدل فلاشینگ ساختمان، برای پوشش درزهای سقف و دیوار استفاده می شود. از فلاشینگ ساختمان مدل نبشی می توان هم به صورت افق و هم به صورت عمودی استفاده کرد که استفاده افقی آن رایج تر است.


2. کاربرد فلاشینگ ساختمان مدل یو:

از فلاشینگ مدل یو برای درزبندی ساندویچ پنل های سقفی استفاده می شود. در دیوارهای کوتاه می توان به جای آهن کشی و برای پوشش محل اتصال ساندویچ پنل ها از فلاشینگ ساختمان مدل یو استفاده کرد.


3. کاربرد فلاشینگ ساختمان مدل سه پله:

در قسمت جلویی نمای ساختمان، شیروانی و ساندویچ پنل ها از نوع فلاشینگ ساختمان مدل سه پله استفاده می شود. این مدل سازه برای جلوگیری از ورود نور خورشید نیز استفاده می شود.


4. کاربرد فلاشینگ ساختمان مدل تاج:

از فلاشینگ ساختمان مدل تاج، برای بخش بالایی و قسمت تاج سقف سوله ها استفاده می شود. برای ساختمان هایی که سقف دو سیب دار دارند، پر کاربردترین فلاشینگ ساختمان است.

مزایای نصب فلاشینگ ساختمان

تنوع رنگ های فلاشینگ ساختمان موجب شده است تا نقش مهمی در زیباسازی نمای ساختمان ها داشته باشد. با کمک فلاشینگ ساختمان می توان پروسه ی فرسایش ساختمان های تاریخی را به تاخیر انداخت. علاوه بر این می توان نمای جدیدی به ساختمان بخشید و به وسیله ی المان های به روز و طرح دار خاص، طول عمر ساختمان را به میزان چشم گیری افزایش داد.
یکی دیگر از مزایای استفاده از فلاشینگ ساختمان، پنهان کردن درزهای بین پانل ها است. طراحی بعضی از مدل های فلاشینگ ساختمان به نحوی است که می تواند جلوی نفوذ آفتاب را نیز بگیرد. به طور خلاصه می توان گفت که وجود فلاشینگ ساختمان مزایای زیادی دارد که از آن جمله می توان درزبندی، آب بندی، زیبا سازی، هوابندی و در نهایت غباربندی را نام برد.

 

مزایای نصب فلاشینگ ساختمان

معنی فلاشینگ ساختمان

به طور کلی به هر گونه ورق فلزی با هر جنسی که عمل خم کاری بر روی آن انجام شده باشد، فلاشینگ می گویند. فلاشینگ ساختمان، مصالح پر کاربردی است که استحکام و دوام ساختمان را به صورت چشم گیری تامین و تضمین می کند. فلاشینگ ساختمان نوعی پوشش فلزی است که به منظور حفاظت از ساختمان در برابر رطوبت و نم، بر روی سطح خارجی دیوار نصب می شوند.

متریال فلاشینگ ساختمان

فلاشینگ ساختمان از متریال و جنس های مختلفی ساخته می شود. ورق های رنگی گالوانیزه، رنگ کوره یا الکترواستاتیک، ورق سیاه روغنی، ورق فولادی ضد زنگ و ورق های آلومینیومی بهترین گزینه ها برای فلاشینگ ساختمان هستند. هرچه میزان مقاومت ورق ها و عدم نفوذ پذیری آن ها در مقابل آب بالاتر باشد، کیفیت فلاشینگ ساختمان بیشتر خواهد بود. اگر بحث قیمت مطرح باشد، ورق های سیاه روغنی پیشنهاد می شود ولی در صورتی که می خواهید کیفیت بالایی داشته باشید، می توانید از ورق آلومینیومی استفاده کنید.
ورق فلاشینگ ساختمان، همان طور که گفته شد تنها از یک متریال خاص ساخته نمی شود. پلاستیک نیز یکی از متداول ترین مواد اولیه برای ساخت فلاشینگ ساختمان است. پلاستیک ارزان است ولی به صرفه نیست! طول عمر فلاشینگ ساختمانی که از جنس پلاستیک است، با قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب به شدت کاهش می یابد.

انواع فلاشینگ ساختمان از نظر کاربرد

فلاشینگ ساختمان را علاوه بر اینکه می توان از لحاظ مدل دسته بندی کرد، می توان از لحاظ کاربرد هم دسته بندی کرد. فلاشینگ ساختمان، بسته به نوع و مدلی که دارند در قسمت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

فلاشینگ ساختمان در و پنجره

فلاشینگ ساختمان درب و پنجره، در واقع یک لبه ی فلزی بالای در یا لبه فوقانی هستند که با تشکیل قاب دور در یا پنجره به آن زیبایی می بخشند. فلاشینگ ساختمان در و پنجره، حکم عایق را نیز دارند. از نفوذ آب باران و برف به داخل ساختمان جلوگیری می کنند. می توان این نوع فلاشینگ ساختمان را به نحوی نصب کرد که از ریزش برف و باران بر روی شیشه جلوگیری کند. فلاشینگ ساختمان در و پنجره انواع مختلفی دارند:
-فلاشینگ چهارچوب قاشقی
-فلاشینگ چهار چوب سایه دار
-فلاشینگ دو لبه
-فلاشینگ فرانسوی پله دار

 

فلاشینگ در و پنجره ساختمان

فلاشینگ ساختمان سقف شیروانی

فلاشینگ سقف شیروانی برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و عدم پیچیدن باد در سازه است. فلاشینگ ساختمان سقف دارای انواع مختلفی است:
-فلاشینگ هلالی: از نام این سازه مشخص است که به صورت هلالی ساخته می شود. برای آب بندی و از جنس ورق های گالوانیزه هستند.
-فلاشینگ پله ای: فلاشینگ ساختما سقف پله ای، برای نمای بیرونی شیروانی استفاده می شود.
-فلاشینگ آینه ای: زیبایی و جذابیت خاصی به نمای ساختمان می بخشد و گزینه بسیار مناسبی برای ساختمان های لوکس است.

 

فلاشینگ سقف شیروانی

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پنل سقفی، عایق گرما و سرما هستند ولی نسبت با ساندویچ های پنل دیواری عایق ضعیف تری هستند. ضخامت این پنل ها 4 تا 20 سانتی متر است. دو طرف این پنل، ورق هایی از جنس ورق های گالوانیزه و آلوزینک قرار می گیرند. هسته ی آن فوم پلی یورتان است که عایقی مناسبی برای صوت و حرارت است. ویژگی بارز این نوع پنل ها، نسوز بودن آن ها ست.

نصب ساندویچ پنل سقفی

برای نصب ساندویچ پنل سقفی باید زیرسازی انجام شود. زیر سازی به کمک پروفیل انجام می شود. برای استحکام بخشیدن به سازه، از مصالحی مانند بتن و فولاد استفاده می کنیم. بعد از پایان زیر سازی، پنل ها نصب می شوند.

فلاشینگ ساختمان دیوار

فلاشینگ ساختمان برای اتصال و پوشش درز بین دیوار ها و درز بین دیوار و ساختمان استفاده می شود به صورت افقی استفاده می شود. فلاشینگ ساختمان دیوار را می توان به عنوان پوشش و محافظت کننده از دیوار در برابر نم و رطوبت استفاده کرد.

 

فلاشینگ دیوار

ساندویچ پنل دیواری

ساندویچ پنل دیواری برای سقف و دیوار استفاده می شود. از دولایه دیوار از جنس فولا با یک هسته از جنس فوم تشکیل شده است. با توجه به اینکه در چه قسمتی می خواهیم از ساندویچ پانل دیواری استفاده کنیم، در کنار مصالحی مانند بتن و فولاد استفاده می شوند. ساندویچ های پنل دیواری، عایق گرما، سرما و رطوبت هستند. سبک بوده و مقاومت بسیار بالایی دارند.

نصب ساندویچ پنل دیواری

برای نصب و اجرای ساندویچ پنل دیواری، از پروفیل آهنی برای دیوار کشی و شاسی کشی استفاده می کنیم. بعد از نصب پنل، به کمک پیچ های گالوانیزه آن ها را فیکس می کنیم.

فلاشینگ ساختمان بام

در گذشته از پوشش های سنگی برای نمای پشت بام ها استفاده می شد که مزایا و معایب خاص خود را داشتند. امروزه این پوشش های سنگی جای خود را با فلاشینگ ساختمان بام عوض کرده اند. استفاده از فلاشینگ بام، ایمنی بیشتری دارند. پوشش سنگ ممکن است بخاطر سرد و گرم شدن یا فرسایش شکسته شوند و خطراتی را به همراه داشته باشند. با وجود فلاشینگ ساختمان بام، این مشکل بر طرف شده است، همچنین درزبند و غباربند خوبی برای پشت بام هم هستند.

 

فلاشینگ پشت بام

فلاشینگ پیشانی ساختمان

هدف از ایجاد پیشانی ساختمان، جلوگیری از آسیب به ساختمان و نما است. با استفاده از فلاشینگ ساختمان برای پیشانی سازه، می توان از ریزش مستقیم آب باران و برف بر روی نمای ساختمان جلوگیری کرد. پنجره ها و درب ها از تحت تابش مستقیم خورشید حفظ می شوند.

فلاشینگ ساختمان برای آلاچیق و فضای باز

فلاشینگ آلاچیق و فضای باز، کمک می کنند تا از ریزش باران و برف و تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری شود و روند فرسودگی را به تاخیر می اندازد.

فلاشینگ الاچیق و فضای باز

انواع فلاشینگ ساختمان از لحاظ اجرایی

1. اجرای فلاشینگ نما بر روی آبچگان برف و باران از ورق های روغنی برف و باران
2. اجرای فلاشینک نما برای پیشانی ساختمان
3. اجرای فلاشینگ نما برای دو سطح مجزا که اصطلاحا به آن ژوئن نیز میگویند
4. اجرای پوشش سقف نورگیر یا همان روشنایی از پلی کربونات یا فایبر گلاس
5. اجرای پوشش سقف برای محوطه سرباز با استفاده از ورق های رنگی که برای آلاچیق و پارکینگ مورد استفاده است و ورق های رنگی مورد استفاده سینوسی طح سفالی و ... میتوان باشد
6. اجرای بام پوشش سوله ها و انبار ها و کارخانجات صنعتی استخر و سالن های ورزشی ساختمان های ویلایی نورگیر پارکینگ های حیاط آلاچیقی و گلخانه های پرورش گل و قارچ و ... با استفاده از ورق های سینوس رنگی ورق های طرح سفال شادو لاین پلی کربنات و ساندویچ پنل
7. اجرای پارتیشن داخلی محوطه اداری, صنعتی, تجاری , ورزشی و سردخانه های صنعتی و ساختمان با استفاده از ساندویچ پنل
8. اجرای آبرو در ساختمان های شیب دار با استفاده از ورق های گالوانیزه یا ورق های رنگی در ضخمات و طرح های مختلف
9. اجرای لمبه کاری و ورق کاری زیر پوشش سقف و همچنین زیر کنسول بیرونی سقف شیبدار از ورق های روغنی و رنگی

 

اجرای فلاشینگ ساختمان

نصب فلاشینگ ساختمان

هنگام نصب فلاشینگ ساختمان نکات، بایدها و نبایدهایی وجود دارد که با دانستن و رعایت کردن آن ها عمر فلاشینگ ساختمان افزایش می یابد:
1. اگر فلاشینگ روی دیوار نصب شود، حتما باید سطح دیوار با ملات سیمان صاف و مستحکم باشد.
2. اگر محل نصب فلاشینگ نما، بادخیز است از وسایلی مانند قوطی یا نبشی استفاده کنید. سپس فلاشینگ ساختمان به قوطی یا نبشی، پرچ می شود.
3. اگر بخواهیم فلاشینگ را بر روی بام یا دیوار حیاط نصب کنیم، باید کمی شیب به سمت داخل داشته باشد تا آب باران و برف نفوذ نکنند. اگر از فلاشینگ ساختمان در زیر درب و پنجره ها استفاده میکنید، باید شیب به سمت خارج داشته باشد.
4. محل اتصال و برخورد فلاشینگ ساختمان باید به وسیله چسب آب بندی شود.
5. فاصله ی بین لبه های فلاشینگ ساختمان و دیوارها باید به اندازه ای باشد که هنگام بارندگی، آب به داخل ساختمان نفوذ نکند. (3 تا 5 سانتی متر)

فلاشینگ ساختمان و ساندویچ پنل ها

بعد از نصب ساندویچ پنل ها، برای حسن ختام کار و بخشیدن زیبایی و استحکام به سازه از فلاشینگ ساختمان استفاده می کنیم. فلاشینگ ساختمان فضای خالی پنل ها را می پوشانند. فلاشینگ ساختمان برای پوشش درز بین دو دیوار، درز بین دیوار و سقف، محل اتصال پنل ها، بیرون زدگی و فرو رفتگی ها استفاده می شود.

فلاشینگ ساختمان داخلی و خارجی

یکی دیگر از مواردی که می توان فلاشینگ ساختمان را طبق آن دسته بندی کرد، از لحاظ کاربرد آن ها در داخل یا خارج ساختمان است. نمای بیرونی ساختمان به طور مداوم تحت تاثیر عوامل طبیعی هستند. دیوارها، دور تا دور پشت بام، نمای بیرونی ساختمان از قسمت هایی هستند که با فلاشینگ ساختمان خارجی می توان از آن ها مراقبت کرد. فلاشینگ ساختمان قاب، فلاشینگ ساختمان آبرو، فلاشینگ ساختمان تاج، فلاشینگ ساختمان بغل، فلاشینگ کنج و فلاشینگ لبه از جمله فلاشینگ های خارجی هستند. از فلاشینگ ساختمان داخلی برای برای قسمت هایی استفاده می شود که امکان نفوذ آب و نم وجود دارد. فلاشینگ ساختمان داخلی، آب را به سمت بیرون ساختمان هدایت می کند و مانع از نفوذ آب به داخل ساختمان می شود.

 

فلاشینگ ساختمان داخلی و خارجی

موارد استفاده از فلاشینگ ساختمان

*ساختمان هایی که سقف شیروانی دارند.
*نمای پیشانی ساختمان
*دیوار حیاط و ساختمان
*پوشش سقف نورگیر
*آلاچیق و فضای باز
*بام سوله ها، سالن های ورزشی، پاساژها، گلخانه ها، استخر ها، کارخانجات و ...
*پارتیشن بندی فضای داخلی اداری، تجاری، سردخانه های صنعتی

فواید استفاده از فلاشینگ در نمای ساختمان

• آبندی و عایق بندی مکان هایی که مستعد به رطوبت و آسیب هستند.
• پنهان نمودن خرپای شیروانی
• زیباتر شدن نمای بیرونی ساختمان
• پنهان نمودن درزهای دوقطعه ای( اتصال دو دیوار)
• این نوع از ورق ها باعث جلوگیری از وزش نیروی باد و پیچش جزئی می شوند. این امر مانع از خرابی سازه در اثر وزش باد می شود.
• موجب به وجود آمدن یک دیوار آب بند، غبار بند و هوابند مناسب سقف می شود.

ساختار فلاشینگ ساختمان

همان طور که گفته شد، فلاشینگ ساختمان کارایی و کاربرد های متفاوتی دارد. بنابرین ابعاد، سایز و ضخامت متفاوتی دارند. ابتدا باید بررسی شود که از فلاشینگ ساختمان در چه کاربردی استفاده می شود سپس طبق کاربرد، سفارش داده شود.

 

ساختار فلاشینگ ساختمان

اجرای فلاشینگ ساختمان

اجرای فلاشینگ ساختمان به عوامل متفاوتی بستگی دارد. محل اجرا، متریال به کار رفته در فلاشینگ ساختمان، موقعیت جغرافیایی و ... در انتخاب فلاشینگ ساختمان و اجرای آن تاثیر گذار است. به همین علت بهتر است اجرا فلاشینگ ساختمان به یک متخصص که به عنوان فلاشینگ کار شناخته می شود، سپرده شود.

فلاشینگ کار

اگر برای نصب فلاشینگ ساختمان، از فردی ماهر و با تجربه استفاده نشود ممکن است در زمان کوتاهی با مشکل مواجه شوید. مجبور به تعویض یا تعمیر فلاشینگ ساختمان خواهید شد. پس بهتر است از همان ابتدا اجرا و نصب فلاشینگ ساختمان را به یک فلاشینگ کار با تجربه، متخصص و ماهر بسپارید.

 

فلاشینگ کار

قیمت فلاشینگ ساختمان

قیمت ثابتی برای فلاشینگ ساختمان نمی توان عنوان کرد. موارد و عوامل بسیاری در این زمینه تاثیر گذار هستند. محل نصب، ضخامت ورقه ها، جنس ورقه ها، ابعاد ورقه ها و ... بر قیمت فلاشینگ تاثیرگذار هستند.

خدمات فلاشینگ ساختمان

متخصصان مجموعه فلاشینگ ساحل، در زمینه اجرا و نصب انواع فلاشینگ ها آماده ارائه خدمات و همکاری با شما هستند. متریال و رنگ و طرح کار ها طبق بروزترین استاندارد ها و نظر شما انجام خواهد شد. جهت انجام پروژه می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

چرا ساندویچ پانل نو بهتر است؟

اولا هر سازه ای که پیش ساخته باشد با توجه به ابعاد و اندازه های مکان اولیه نصب ، تولید شده است و نمی­توان از آن در سازه های دیگر استفاده کرد. ثانیا هنگام جدا کردن آن ها از سازه اولیه امکان آسیب به پانل ها وجود دارد.

این امکان نیز وجود دارد که در ساخت این سازه ها از متریال مرغوب و با کیفیتی استفاده نشده باشد. در این صورت احتمال خرابی و آسیب بالا می­رود و در زمان کوتاه تری باید نسبت به خرید ساندویچ پنل اقدام کرد.

مزایای ساندویچ پانل دست دوم

برای صرفه جویی در هزینه ها می­توان از ساندویچ پانل های دست دوم استفاده کرد. البته این کار در صورتی مقرون به صرفه است که در ساخت پانل ها از متریال مرغوب استفاده شده باشد.

نصب ساندویچ پانل دست دوم

 از آنجایی که این سازه ها آماده هستند با پیچ و مهره ابتدا به هم و سپس به سازه اسکلتی متصل می­شوند. به راحتی می­توان آن­ها را نصب و جداسازی کرد.

سخن پایانی

ساختار ظاهری که برای یک ساختمان جدید یا در حال تعمیر در نظر گرفته می­ شود باید ایمن و اصولی باشد. یکی از راه حل های کاربردی و مناسب برای این موارد استفاده از فلاشینگ نما است. برای دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید با مشاوران گروه فلاشینگ کاران ساحل تماس حاصل فرمایید. فلاشینگ کاران ساحل آماده ارائه خدمات در انواع مختلف فلاشینگ ها می باشند.

 

چاپ   ایمیل

1000 کاراکتر باقیمانده است


درباره ما

این مجموعه در سال 1379 تاسیس گردید و در حال حاضر با انجام صدها پروژه و ارائه خدمات بسیار توانسته ایم پاسخگوی بخش وسیعی از نیازهای این صنعت باشیم اما با این وجود همچنان در حال سازماندهی، بروز رسانی و ارتقاء سطح کاری خود و کسب تجربه از مهندسان و متخصصان کشور هستیم تا خدمات شایسته تر و هرچه بهتر به مشتریان گرانقدر ارائه کنیم به شکلی که مشتریان، ما را جزیی جدایی ناپذیر از خود بدانند.

تماس با ما

تهران بازار آهن - شادآباد

نقشه

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئوهاما - میزبانی وب توسط سرورهاما

درباره ما

این مجموعه در سال 1379 تاسیس گردید و در حال حاضر با انجام صدها پروژه و ارائه خدمات بسیار توانسته ایم پاسخگوی بخش وسیعی از نیازهای این صنعت باشیم اما با این وجود همچنان در حال سازماندهی، بروز رسانی و ارتقاء سطح کاری خود و کسب تجربه از مهندسان و متخصصان کشور هستیم تا خدمات شایسته تر و هرچه بهتر به مشتریان گرانقدر ارائه کنیم به شکلی که مشتریان، ما را جزیی جدایی ناپذیر از خود بدانند.

تماس با ما

تهران بازار آهن - شادآباد

دسترسی سریع

نقشه

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئوهاما - میزبانی وب توسط سرورهاما