فلاشینگ دیوار

بعد از اجرای ساندویچ پانل یا ورق گالوانیزه برای پوشاندن نقاط اتصال سقف و دیوار و  و یا دو دیوار متصل به هم از فلاشینگ استفاده می شود.

فلاشینگ نما ابزاری است که اغلب جهت آب بندی نمای ساختمان و پنهان نمودن سازه شیروانی به کار می رود. فلاشینگ با توجه به نبشی های محل مورد نظر در انواع و اندازه های مختلف قابل طراحی و ساخت است. فلاشینگ را می توان از انواع ورق های آهنی، گالوانیزه، ورق رنگی و یا ورق استیل ساخت. البته می توان از نمونه های پیش فرض ساخته شده برای اجرای فلاشینگ  برای دیوار ساختمان استفاده نمود.

فلاشینگ دیوار

۱.فلاشینگ نبشی با زاویه ۹۰ درجه مخصوص گوشه های کار

فلاشینگ نبشی طراحی شده به صورت L در دو نوع داخلی و بیرونی ساخته می شود. این نوع فلاشینگ در دو نوع داخل رنگی یا بیرون رنگی تولید می شود که برای گوشه های کار در محل رسیدن دو دیوار به یکدیگر نصب می شوند .این مدل فلاشینگ روی دیوار مخصوص گوشه های کار طراحی شده است. که یکی برای نمای خارجی و یکی برای نمای داخلی مورد مصرف قرار می گیرد.

زمانی که دو دیوار به دیگر وصل می شوند، فلاشینگ بین دو دیوار قرار می گیرد. همچنین از این نوع فلاشینگ میتوان برای پوشاندن نقاط اتصال سقف به دیوار به صورت افقی از داخل یا از خارج کار استفاده نمود که هم به عایق بندی مناسب و کامل کمک می کند و هم در صورت استفاده از رنگ های مکمل با سقف یا دیوار میتواند ترکیب و زیبایی پروژه را بهبود ببخشد.

مدل داخلی برای نمای داخلی و مدل بیرونی برای نمای خارجی اختصاص داده شده که برای پوشاندن نقاط اتصال دیوارهای سقف به صورت افقی از داخل یا خارج نصب می‌شوند. در بعضی از فلاشینگ های نبشی شکل یک سانت از لبه های آخر نبشی ها به سمت داخل یا خارج خمکاری شده اند که این کار باعث استحکام و زیبایی نبشی خواهد شد.

این مدل فلاشینگ هم برای پوشش اتصال دیوارها مناسب است و هم با اجرای رنگ مناسب با دکوراسیون داخلی و خارجی زیبایی نمای ساختمان را دو چندان می کند. فلاشینگ نبشی به صورت پیش فرض بال های 10*10 سانت  و 5*5 سانت دارد ولی برای موارد سفارشی امکان تولید هر سایزی امکان پذیر می باشد. معمولا یک سانت از لبه نبشی ها به داخل یا خارج خم می‌شود تا هم فلاشینگ کاملاً محکم نصب و هم زیبایی نمای ساختمان بیشتر شود.

فلاشینگ دیوار نبشی 90 درجه

۲.پرمخاطب‌ترین فلاشینگ روی دیوار، فلاشینگ مدل U

فلاشینگ U یکی از پرمخاطب مدل فلاشینگ روی دیوار است که به منظور پوشش دهی کامل حاشیه های ساندویچ پانل به کار می رود. این نوع فلاشینگ پر مصرف فلاشینگ برای پوشش دور تا دور حاشیه ساندویچ پانل سقفی است. حتی اگر دیواره موردنظر شما کوتاه باشد می توانید از فلاشینگ U به جای آهن کشی استفاده کنید. هنگام اجرایی فلاشینگ رو بر روی دیوار ضلع داخلی آن به سقف یا کف دیوار پیچ می شود و ساندویچ پانل دیواری در داخل فلاشینگ تعبیه شده و پرچ می شود. به جز قسمت آبریز که از فلاشینگ سه پله استفاده می شود مابقی اتصالات ساندویچ پانل را از فلاشینگ یو شکل استفاده می کنند.

فلاشینگ یو میتواند برای حاشیه ساندویچ پانل دیواری نیز مورد مصرف قرار گیرد و حتی در مواردی که ارتفاع دیوار کوتاه باشد می توان به جای آهن کشی از این نوع فلاشینگ استفاده نمود به صورتی که ضلع داخلی فلاشینگ به سقف یا کف سازه پیچ یا پرچ شود و ساندویچ پانل دیواری در داخل این فلاشینگ قرار گرفته و پرچ شود .این فلاشینگ نگهدارنده ساندویچ پانل خواهد بود. شکل ظاهری فلاشینگ U به گونه ای است که به صورت ۹۰ درجه خمکاری شده و حدود یک سانت از لبه های دو طرف کار به داخل برگردانده شده است.

فلاشینگ دیوار U

۳.فلاشینگ بام جایگزین بسیار مناسب قرنیز

اجرای فلاشینگ بام برای دیوارهای پشت بام ساختمان موجب ایجاد تحمل شگفتی در اجرای پروژه‌های عمرانی ایجاد شده است. فلاشینگ سه پله یا زد برای قسمت حاشیه ی جلویی ساندویچ پانل سقفی و در  قسمت آبریز مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که قبلا بر روی دیوارهای پشت بام از پوشش سنگ به عنوان قرنیز استفاده می کردند و مشکلاتی مانند ترک خوردن سنگ بر اثر تغییر آب و هوایی به وجود آمد.  

فلاشینگ زد جهت پوشش عایق میانی و زیبایی هرچه بیشتر بوده و بعلاوه این فلاشینگ می تواند عایق میانی را در برابر عوامل جوی، نور افتاب، جویده شدن یا لانه گزینی پرندگان محفوظ و ایمن کند. اما حالا با به کاربردن فلاشینگ به عنوان قرنیز بر روی دیوارهای پشت بام دیگر مشکل شکستگی وجود ندارد. فلاشینگ سه پله برای قسمت زیرین ساندویچ پانل دیواری نیز مورد مصرف قرار میگیرد و قسمت حاشیه ساندویچ پانل دیواری که در هنگام نصب بر روی زمین یا کرسی آجری قرار می گیرد باید توسط این نوع فلاشینگ پوشیده شود.

فلاشینگ دیوار و بام

نمونه های پرکاربرد فلاشینگ روی دیوار

در موارد زیر به نمونه های اجرایی فلاشینگ روی دیوار می پردازیم:

  • اجرای فلاشینگ روی دیواره پنجره جهت آب بندی و پیشگیری از ریزش برف و باران بر روی شیشه و نمای داخلی ساختمان
  • فلاشینگ روی دیوار پشت بام به منظور جان پناه دور پشت بام اجرا می شود.
  • فلاشینگ نما به منظور پوشش دو سطح مجزا
  • اجرای فلاشینگ نما بر روی پیشانی ساختمان
  • اجرای فلاشینگ نما بر روی دیوارهای احاطه شده ساختمان
  • اجرای گسترده فلاشینگ نما بر روی دیوارهای انبارها، کارخانجات، کارگاه‌های صنعتی، سالن ورزشی و گلخانه‌های پرورش گل و گیاه و …

کاربرد فلاشینگ دیوار

نحوه اجرای فلاشینگ روی دیوار

به هر نوع پوشش خمکاری شده که باعث پوشاندن نقاط مختلف کار می گردد فلاشینگ نما گفته می شود. اکثر مشتریان قبل از اجرای این سازه در مورد چگونگی نصب آن سوال می پرسند. این سازه ساختمانی نسبت به دیگر سازها مراحل خاصی ندارد و می‌توانید بدون هیچ دغدغه ای اجرای آن را به متخصصین این زمینه بسپارید.

در اولین مرحله نصب باید زیرسازی کار به صورت احسن انجام شود. فلاشینگ همچنین پوششی است که از نفوذ نم و رطوبت بر نمای بیرون و یا نمای داخلی جلوگیری می کند. س از نصب ساندویچ پنل یا ورق گالوانیزه برای جذاب کردن نما و پوشاندن محل اتصال دو دیوار و یا سقف از انواع فلاشینگ استفاده می کنند.

اکثر اوقات برای اجرای فلاشینگ دیواری شیب ملایمی ایجاد می کنند تا هنگام تغییرات آب و هوایی مسیر آب باران به داخل ساختمان نباشد و هیچ رطوبتی بر دیوار باقی نمی ماند. سپس بعد از قرارگیری فلاشینگ بر روی دیوار از ابزارهای مخصوصی برای پیچ ‌مهره کردن آن بر روی ورق گالوانیزه استفاده می کنند. اجرای فلاشینگ نما در سریع ترین زمان ممکن صورت می گیرد؛ تنها کافی است اندازه و ابعاد ساخت فلاشینگ را به صورت دقیق مشخص کنید.

اجرا فلاشینگ دیوار

ساخت و نصب فلاشینگ دیوار

فلاشینگ سازه ای فلزی و درپوش شکل است که بیشتر برای آب بندی نمای ساختمان و پوشاندن لبه های فلزی استفاده می شود.

ساخت و نصب فلاشینگ دیوار

مزیت های نصب فلاشینگ روی دیوار

  • عایق کردن نقاطی از دیوار ها که مستعد به نم و رطوبت هستند. همانطور که میدانیم رطوبت باعث ایجاد قارچ و باکتری ها می گردد و از آن گذشته نمای داخلی و بیرونی دیوار را خراب می کند پس باید از آن جلوگیری گردد.
  • پوشاندن درزهایی که از اتصال دو دیوار و یا دیوار و سقف به وجود آمده است.
  • مانعی سخت برای جلوگیری از ورود نیروی باد و پیچش آن
  • افزایش جذابیت نمای دیوارها

مزیت های نصب فلاشینگ دیوار

نتیجه گیری

فلاشینگ بر روی دیوارهای مختلف ساختمانی قابل اجراست که هم از نظر زیبایی گزینه بسیار مناسبی است و هم از نظر عمکلردی که برای حفظ نمای ساختمان به همراه دارد.اگر حس می کنید، نمای دیوارهایتان جذابیت خود را از دست داده و نیاز به قرنیز دارد، پیشنهاد می کنیم بجای دیگر روش ها از فلاشینگ ساختمان استفاده کنید. چرا که فلاشینگ روی دیوار نیاز به تعمیر را تعویض ندارد و نسبت به دیگر قرنیزها مستحکم تر و مقاوم تر است.


چاپ   ایمیل

1000 کاراکتر باقیمانده است


درباره ما

این مجموعه در سال 1379 تاسیس گردید و در حال حاضر با انجام صدها پروژه و ارائه خدمات بسیار توانسته ایم پاسخگوی بخش وسیعی از نیازهای این صنعت باشیم اما با این وجود همچنان در حال سازماندهی، بروز رسانی و ارتقاء سطح کاری خود و کسب تجربه از مهندسان و متخصصان کشور هستیم تا خدمات شایسته تر و هرچه بهتر به مشتریان گرانقدر ارائه کنیم به شکلی که مشتریان، ما را جزیی جدایی ناپذیر از خود بدانند.

تماس با ما

تهران بازار آهن - شادآباد

نقشه

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئوهاما - میزبانی وب توسط سرورهاما

درباره ما

این مجموعه در سال 1379 تاسیس گردید و در حال حاضر با انجام صدها پروژه و ارائه خدمات بسیار توانسته ایم پاسخگوی بخش وسیعی از نیازهای این صنعت باشیم اما با این وجود همچنان در حال سازماندهی، بروز رسانی و ارتقاء سطح کاری خود و کسب تجربه از مهندسان و متخصصان کشور هستیم تا خدمات شایسته تر و هرچه بهتر به مشتریان گرانقدر ارائه کنیم به شکلی که مشتریان، ما را جزیی جدایی ناپذیر از خود بدانند.

تماس با ما

تهران بازار آهن - شادآباد

دسترسی سریع

نقشه

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئوهاما - میزبانی وب توسط سرورهاما