فلاشینگ سوله

هر نوع پوشش خمکاری شده که برای پوشاندن نقاط مختلف کار استفاده میشود اصطلاحا فلاشینگ یا نما نامیده میشود.

پس از نصب ساندویچ پانل یا ورق گالوانیزه برای زیبایی هرچه بیشتر و پوشاندن نقاط اتصال سقف و دیوار یا دو دیوار متقاطع یا برای آب بندی نقاط مورد نیاز می بایست از انواع فلاشینگ و نبشی های مناسب برای محل مورد نظر استفاده نمود. فلاشینگ به ورقی از جنس گالوانیزه و یا آلوزینک گفته می شود که باعث پوشش درز بین ساندویچ پانل های سقفی، دیواری، سردخانه ها و همچنین پوشاندن روی تاج و زیر تاج سوله ها جهت جلوگیری از نفوذ آب و همچنین به عنوان زیباسازی پانل مورد استفاده قرار می گیرد.

فلاشینگ چیست

فلاشینگ ابزاری جهت پوشاندن سقف شیروانی، قرنیز پنجره و پشت بام است که مانع از ریزش آب بر روی دیوارهای ساختمان می شود.فلاشینگ نما ابزاری است که اغلب جهت آب بندی نمای ساختمان و پنهان نمودن سازه شیروانی به کار می رود. این ابزار با توجه به اهداف طراح، طرح و پروفیل فلاشینگ و وظیفه و عملکرد آن از انواع مختلفی از ورق های روغنی،سیاه، گالوانیزه و گالوانیزه رنگی در ضخامت های دلخواه قابل تولید است.

علاوه بر این موارد، فلاشینگ ها در قاب پنجره  و درب ها نیز کاربرد دارند. از فلاشینگ و آبرو برای آببندی نما ودیوار ساختمان و سازه شیروانی استفاده می شود که پروفیل فلاشینگ با استفاده از انواع ورق روغنی وگالوانیزه رنگی تولید می شود. ابعاد و اندازه و مقاطع فلاشینگ ها بسته به اندازه نهایی پروژه ها، متغیر می باشد.

فلاشینگ سوله چیست؟

فلاشینگ را می توان در دونوع نمای شیروانی و فلاشینگ پنجره و فلاشینگ بام تولید و نصب کرد و از مزایای فلاشینگ می توان به پنهان نمودن خرپای شیروانی ، جلوگیری از پیچیدن باد در سازه که ممکن است باعث کنده شدن ورق های شیروانی شود. از مهمترین مزایای استفاده ازفلاشینگ ها، مقاومت در مقابل نور آفتاب و عوامل جوی دیگر و  جلوگیری از خوردگی فوم ساندویچ پانل توسط پرندگان و حشرات موذی می باشد.

ایجاد نمایی زیبا در زیر سقف های شیروانی ، آب بندی مناسب سقف شیروانی با ورق گالوانیزه ، ورق استن اس استیل ، ورق رنگی ، رنگ کوره ای و یا الکترو استاتیک ، پرچ ، الکترود. از انواع فلاشینگ ها می توان به فلاشینگ رو تیزه، زیر تیزه، صاف، ناوادانی، نبشی داخلی  خارجی و آبرو اشاره نمود.

کاربرد فلاشینگ

در پوشش سقف کانکس و سوله تولیدی ، صنعتی، تجاری ، سالن ورزشی ، آشیانه فرودگاهی ، سالن مرغداری ، بیمارستان صحرایی ، مراکز امدادو نجات سیارو جاده ای ، کانکس پلیس و خانه پیش ساخته و ویلا واتاق تمیز و… کاربرد دارد.

فلاشینگ سوله

فلاشینگ سقف سوله

فلاشینگ سقف سوله به گونه‌ای ساخته می‌شود که ضدآب بوده و یک راه حل عالی برای خروج آب است. در این مقاله به بررسی فلاشینگ خواهیم پرداخت. وقتی سوله می‌سازید، می‌خواهید داخل آن کاملا ضد آب باشد. اما بیرون چطور؟ سوله شما باید طوری ساخته شود که در مقابل عناصر مقاوم باشد. یعنی دفع آب به کارآمدترین شکل ممکن. نصب فلاشینگ در اطراف محیط سوله بهترین راه برای جلوگیری از خروج آب است.

نصب فلاشینگ

نصب فلاشینگ سقف سوله یک فرآیند ساده است که مراحل زیر را دنبال می‌کند:

  • فلاشینگ سقف را با میخ زدن به غلاف نصب کنید.
  • آن را در هر انتها یک اینچ گسترش دهید.
  • نمد سقفی را نصب کنید.
  • لبه چکه چنگکی را روی نمد نصب کنید.
  • هر ۱۲ اینچ یا کمتر شیار بزنید. از همپوشانی لبه چنگک اطمینان حاصل کنید.
  • گوشه های فلاشینگ را زیر لبه چنگک خم کنید.

نصب فلاشینگ سوله

فلاشینگ سقف سوله چیست

فلاشینگ سقف سوله معمولاً یک قطعه ده فوتی از فولاد، آلومینیوم یا وینیل است که به شکل L خم شده است. لبه یک طرف L به سمت بیرون زاویه دارد. این لبه در مقابل سقف قرار می‌گیرد.

پرز کوچک اجازه می‌دهد تا آب بدون برخورد به سازه از سوله چکه کند. این کار تخته فاسیا، سقف و فونداسیون را خشک نگه می‌دارد.

فلاشینگ سقف برای ضد آب نگه داشتن سازه شما ضروری است. با این حال، روش‌های زیادی برای نصب آن وجود دارد.

به عنوان مثال، میخ زدن فلاشینگ بیش از حد به سوله شما همچنان اجازه می‌دهد که قطره قطره روی تخته فاسیا چکه کند. پس از آن باران می‌تواند وارد شیارهای سوله شود و باعث نفوذ قطرات و روان آب در قسمت دیوار داخلی شود.

قرار دادن فلاشینگ روی یا زیر نمد سقف در نقاط نامناسب می‌تواند باعث متورم شدن روکش OSB با رطوبت شود. هنگامی که غلاف متورم می‌شود، این باعث ایجاد ترک و شکستگی در نمد سقف خواهد شد.

سقف ترک خورده منجر به نشتی گسترده در سراسر داخل سوله می شود. بنابراین، قرار دادن مناسب فلاشینگ بسیار مهم است.

فلاشینگ سقف سوله

نوع مواد فلاشینگ سوله

در حالی که ممکن است یک قطعه ساده از مصالح ساختمانی به نظر برسد، اما انواع مختلفی دارد. نوع فلاشینگی که خریداری می‌کنید به مواد سقف شما و شکل سقف بستگی دارد. سوله شما همچنین به لبه قطره‌ای در بالای در و پنجره نیاز دارد.

انواع مواد فلاشینگ سوله

فولاد گالوانیزه

ارزان‌ترین و بادوام‌ترین ماده برای لبه قطره‌ای فولاد گالوانیزه است که محافظت مناسبی برای سوله ارائه می‌دهد. گالوانیزه به این معنی است که فولاد دارای پوشش روی است که سخت‌افزار شما را کمتر مستعد زنگ زدگی می‌کند. ممکن است ببینید که فلاشینگ گالوانیزه شما شروع به زنگ زدن می‌کند. با این حال، اگر به طور منظم توسط شاخه‌های درخت یا نردبان خراشیده نشود، برای مدت طولانی دوام می‌آورد.

آلومینیوم

این فلز وقتی روی دیوار خانه شما قرار می‌گیرد، زنگ نمی‌زند و همچنان مقرون به صرفه است. مشکل ضربه‌ای که به آلومینیوم وارد می‌شود این است که به اندازه فولاد قوی نیست و استفاده از میخ های غیر آلومینیومی برای نصب ممکن است منجر به خوردگی شود.

وینیل

تا حد زیادی ارزان‌ترین گزینه است. وینیل نیز بیشترین احتمال لغزش را دارد. وینیل فلزی نیست، اما حمل و نصب آسان را ارائه می‌دهد. اگر روی سوله خود سایدینگ وینیل دارید، می‌توانید لبه قطره‌ای را از همان سازنده خریداری کنید تا با سایدینگ مطابقت داشته باشد. وینیل اغلب به صورت پشت سر هم با ناودان‌های وینیل یا به عنوان مقاوم سازی لبه قطره‌ای سقف سوله موجود استفاده می‌شود.

فلز مس

مس کم استفاده‌ترین و گران‌ترین نوع است. به طور معمول، تنها زمانی از مس استفاده می‌کنید که مطابقت با ناودان مسی یا سیستم سقف موجود اهمیت داشته باشد. در حالی که مس بادوام است و به راحتی خم می‌شود، هزینه آن را برای استفاده در سوله غیرعملی می‌کند.

انواع پروفیل چشمک زن

شکل فلاشینگ سقف سوله متفاوت است و نام‌ها ممکن است گیج کننده باشند. همانطور که در زیر می‌بینید، برخی از انواع یکسان هستند اما با حروف متفاوت نامگذاری می‌شوند.

نوع C

همچنین به عنوان نوع “L” شناخته می‌شود، این یکی از رایج ترین انواع پروفایل برای فلاشینگ است. دارای پروفایل L شکل است.

نوع D

به طور گسترده به عنوان نوع T شناخته می‌شود، مشابه نوع C است، با این تفاوت که قسمت بالای پروفیل از سقف بیرون زده است. این اجازه می‌دهد تا آب دورتر از تخته فاسیا و داخل ناودان بیفتد.

نوع F

نوع F همچنین به عنوان پیش بند ناودانی شناخته می‌شود و هنگام جایگزینی فلاشینگ موجود یا افزودن آن به ساختار سقف موجود مفید است. این زاویه فضای بیشتری را برای رسیدن رطوبت به ناودان فراهم می کند.

نتیجه

به طور کلی فلاشینگ نما دارای انواع مختلفی هستند ، که سبب می‌شوند تا طول عمر سازه شما به مراتب بیشتر شده و مقاومت خود را در برابر عوامل طبیعی همچون آب و… حفظ کند ، به همین دلیل توصیه می‌شود در هنگام ساخت از فلاشینگ ها استفاده شود.

 

چاپ   ایمیل

1000 کاراکتر باقیمانده است


درباره ما

این مجموعه در سال 1379 تاسیس گردید و در حال حاضر با انجام صدها پروژه و ارائه خدمات بسیار توانسته ایم پاسخگوی بخش وسیعی از نیازهای این صنعت باشیم اما با این وجود همچنان در حال سازماندهی، بروز رسانی و ارتقاء سطح کاری خود و کسب تجربه از مهندسان و متخصصان کشور هستیم تا خدمات شایسته تر و هرچه بهتر به مشتریان گرانقدر ارائه کنیم به شکلی که مشتریان، ما را جزیی جدایی ناپذیر از خود بدانند.

تماس با ما

تهران بازار آهن - شادآباد

نقشه

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئوهاما - میزبانی وب توسط سرورهاما

درباره ما

این مجموعه در سال 1379 تاسیس گردید و در حال حاضر با انجام صدها پروژه و ارائه خدمات بسیار توانسته ایم پاسخگوی بخش وسیعی از نیازهای این صنعت باشیم اما با این وجود همچنان در حال سازماندهی، بروز رسانی و ارتقاء سطح کاری خود و کسب تجربه از مهندسان و متخصصان کشور هستیم تا خدمات شایسته تر و هرچه بهتر به مشتریان گرانقدر ارائه کنیم به شکلی که مشتریان، ما را جزیی جدایی ناپذیر از خود بدانند.

تماس با ما

تهران بازار آهن - شادآباد

دسترسی سریع

نقشه

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئوهاما - میزبانی وب توسط سرورهاما