ورق رنگی

فلاشینگ، نمایی شکیل و زیبا به ساختمان می دهد. فلاشینگ ها انواع مختلفی دارند و از جنس های مختلف تشکیلی شده اند: ورق های رنگی و گالوانیزه، ورق های روغنی و ... .

فلاشینگ چیست؟

این روز ها در ساخت و ساز از انواع مختلف پانل های دیواری و سقفی استفاده می شود. اما مسئله ی بوجود آمده، فاصله بین درزهای آن هاست. برای پوشاندن این فاصله از فلاشینگ نمای ساختمان استفاده می شود.

انواع اجرای فلاشینگ نما

1-اجرای فلاشینگ روی دیوار جهت آبچکان برف و باران از ورق روغنی ورنگی در ضخامتهای گوناگون
2-اجرای فلاشینگ نمای پیشانی ساختمان
3-اجرای فلاشینگ جهت پوشش دو سطح مجزا (ژوئن)
4-اجرای پوشش سقف نورگیر(روشنایی)از پلی کربنات و فایبر گلاس
5-اجرای پوشش سقف محوطه سرباز پارکینگ وآلاچیق با استفاده از انواع ورق رنگی (سینوسی طرح سفال...)به انضماماجرای فلاشینگ نما و لمبه
6-اجرای پوشش بام سوله ها انبارها کارخانجات کارگاه های صنعتی و سالن های ورزشی استخرها پاساژها گلخانه های پرورش گل و قارچ ومیوه ساختمانهای ویلایی نورگیرها پارکینگ های حیاطی آلاچیق ها و ... با استفاده از ورق های سینوسی رنگی ورق های طرح سفال شادولاین پلی کربنات و ساندویچ پنل
7-اجرای پارتیشن داخلی محوطه های اداری تجاری صنعتی ورزشی سردخانه های صنعتی و ساختمانی با استفاده از ساندویچ پنل
8-اجرای آبرو در بام های شیبدار از ورق گالوانیزه و ورق رنگی با ضخامت های مختلف و در طرح های نیم دایره و چهارگوش
9-اجرای لمبه کاری و ورق کاری زیر پوشش سقف و همچنین زیر کنسول بیرونی سقف شیبدار از ورق روغنی و رنگی

مواد اولیه در ساخت فلاشینگ ساختمان

از مواد مختلفی در ساخت فلاشینگ ها استفاده می شود. ورق های رنگی و گالوانیزه، رنگ کوره و الکترواستاتیک، ورق سیاه روغنی، ورق فولادی ضد رنگ و ورق آلومینیومی از مواد اولیه هستند.

ورق های رنگی و گالوانیزه

برای متوجه شدن فرق بین ورق گالوانیزه و ورق رنگی باید ابتدا متخصر با هر کدام از آن ها آشنا شویم. معمولا ورق های فلزی در سایز ها و اندازه های مختلف تولید می شوند. هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند و طبق این ویژگی ها کاربردشان متفاوت خواهد بود.

دو مورد از ورق های آهنی، ورق های گالوانیزه و رنگی هستند که هر کدام ویژگی های خاصی دارند که باعث تفاوت آن ها می شود. ورق های رنگی از ورق های گالوانیزه تولید می شوند و شباهت بسیاری دارند.

ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه از ورق سیاه یا سر ساخته می شود که طی فرآند های خاصی، گالوانیزه می شوند. به لطف وجود لایه ی روی، در برابر ضربات مکانیکی، خوردگی، رطبوت و ... مستحکم هستند.

طول و ضخامت ورق های گالوانیزه متفاوت هستند. همین مسئله باعث شده تا وزن های متفاوتی نیز داشته باشند. ورق های گالوانیزه کاربرد های متفاوتی دارند که مرسوم ترین آن ها ورق های گالوانیزه سقفی است.

ورق رنگی

ورق های رنگی در نمای داخلی و خارجی ساختمان، ساخت سقف و دیوارهای انبار و کارگاه و سوله کاربرد دارند. ورق های رنگس در واقع همان ورق های گالولنیزه هستند که به روش کوره ای با یک لایه نازک رنگ پوشانده می شوند. این رنگ ها به راحتی از طح ورق ها جدا نمی شوند.

پوشش ورق های رنگی به نحوی است که مقاومت بالایی در برابر ضربه و یا خوردگی به ورق ها می دهند. نسبت به ورق های گالوانیزه، انعطاف پذیری و شکل پذیری بیشتری دارند.

ورق رنگی چگونه تولید می شود؟

در مرحله آماده سازی، هنگام شروع کویل های ورق گالوانیزه عمدتا به روش شستشوی گرم با مواد قلیایی چربی زدایی می شوند. در این مرحله علاوه بر چربی ها ناخالصی ها نیز از سطح ورق برداشته می شوند. سپس سطح ورق برس کاری می شود. برس کاری موجب می شود که سطح ورق صاف و یکنواخت شده و رنگ آمیزی به شکل بهتری انجام شود. ورق گالوانیزه بعد از مرحله چربی زدایی با آب گرم شسته شده و با استفاده از جریان هوای گرم خشک می شود.

مرحله بعدی کار کروماته کردن ورق است. کروماته کردن برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن پوشش رنگی ورق، افزایش مقاومت ورق در مقابل خوردگی و زنگ زدگی و همینطور چسبندگی بیشتر رنگ به ورق به کار گرفته می شود.

بعد از رنگ آمیزی اولیه، ورق از یک کوره عبور داده شده و سپس سرد می شود. تا این مرحله یک لایه رنگ پرایمر(آستر) بر روی ورق قرار می گیرد. بالاخره رنگ نهایی از جنس پلی استر، اپکسی، آکریلیک، PVDF، PU یا PA بر روی سطح بالایی ورق قرار می گیرد. سطح پایینی ورق هم  با رنگی از جنس اپکسی پوشانده می شود؛ و در نهایت ورق برای پخت درون کوره قرار می گیرد. سپس ورق تولید شده کنترل کیفی می شود و در صورت تأیید آزمایشگاه برای ارسال بسته بندی می شود.

قدم بعدی پوشش ورق با یک رنگ پرایمر از جنس پلی استر یا اپکسی است.

تنوع رنگ ورق های رنگی

رنگ های سفید، سبز، زرد، قرمز ،آبی، صورتی، بنفش، قهوه ای، قهوه ای سوخته، کرم، جگری و نقره ای رنگ هایی هستند که معمولا در دسترس هستند.سایر رنگ ها به صورت مقطعی وارد بازار شدند.

مشخصات فنی ورق رنگی

ضخامت ورق رنگی

ورق رنگی برای استفاده در جاهای مختلف نیاز به برش کاری، خم کردن یا ماشین کاری دارد. ضخامت ورق های رنگی معمولا کم است. ضخامت معمول ورق رنگی موجود در بازار بین 18/0 میلی متر  تا ۱ میلی متر است.

عرض ورق رنگی

ورق گالوانیزه رنگی در ابتدا معمولا به شکل رول در عرض های ۱۰۰ و ۱۲۵ سانتی متری تولید می شود. برخی عرض های سفارشی نیز در بازار موجود اند.

طول ورق رنگی

طول رول ورق رنگی معمولا بین ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ متر است. به طور معمول ورق با عرض ۱۰۰ سانتی متر را با طول ۲00 سانتی متر و ورق با عرض ۱۲۵ سانتی متر را با طول 250 سانتی متر از رول ورق گالوانیزه رنگی برش می دهند. به این اندازه برش ها در بازار به ترتیب ورق رنگی کوتاه و  ورق رنگی بلند گفته می شود.

وزن ورق رنگی

با در نظر گرفتن چگالی ورق رنگی، یعنی 86/7، می توان وزن گالوانیزه رنگی را محاسبه کرد. به عنوان مثال یک برگ ورق رنگی 200 × 100 سانتی متری که ضخامتی برابر با 25/0 میلی متر داشته باشد برابر با 4 کیلوگرم خواهد بود.

انواع ورق رنگی

انواع فرم ورق رنگی موجود در بازار به یکی از این صورت هاست:

  • ورق رنگی با فرم سینوسی یا کرکره شیروانی.
  • ورق رنگی طرح شادولاین.
  • ورق رنگی فرم تیزه.
  • ورق رنگی برش شده به صورت آبرو شیروانی.
  • ورق رنگی طرح سفال پالرمو.
  • ورق رنگی طرح ذوزنقه.
  • ورق رنگی طرح سفال ژنوا.

کاربرد های ورق رنگی

کاربردهای ورق های گالوانیزه بسیار متنوع بوده و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از پر کاربردترین مصارف ورق های رنگی، صنایع ساختمانی، نمای داخلی و خارجی ساختمان، سقف کاذب، و ... می باشد. در تولید لوازم خانگی، ساخت بدنه و فریزر، اجاق گاز، آبگرمکن، ماشین ظرف شویی، ماشین لباس شویی و .. نیز از ورق های رنگی استفاده می شود.

ورق رنگی چینی

با توجه به حجم تقاضای زیاد برای ورق های رنگی، علاوه بر تولیدات داخلی، بخشی از نیاز بازار با خرید ورق رنگی خارجی تأمین می شود. یکی از پر کاربردترین انواع ورق رنگی وارداتی ورق رنگی چینی است.

قیمت ورق رنگی

قیمت ورق گالوانیزه رنگی به فاکتورهای مختلفی مانند مواد سازنده، ضخامت، کیفیت سرد شدن ورق، طول زمان رنگ آمیزی ورق و عایق کاری آن، کیفیت سطح ورق، اندازه و طرح ورق، نوع فرآیند ساخت و نوع رنگ و عایق به کار رفته، برند کارخانه سازنده، نرخ ارز و عوامل دیگر بستگی دارد. برای اطلاع قیمت ورق رنگی فلاشینگ نما میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

چاپ   ایمیل

1000 کاراکتر باقیمانده است


درباره ما

این مجموعه در سال 1379 تاسیس گردید و در حال حاضر با انجام صدها پروژه و ارائه خدمات بسیار توانسته ایم پاسخگوی بخش وسیعی از نیازهای این صنعت باشیم اما با این وجود همچنان در حال سازماندهی، بروز رسانی و ارتقاء سطح کاری خود و کسب تجربه از مهندسان و متخصصان کشور هستیم تا خدمات شایسته تر و هرچه بهتر به مشتریان گرانقدر ارائه کنیم به شکلی که مشتریان، ما را جزیی جدایی ناپذیر از خود بدانند.

تماس با ما

تهران بازار آهن - شادآباد

نقشه

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئوهاما - میزبانی وب توسط سرورهاما

درباره ما

این مجموعه در سال 1379 تاسیس گردید و در حال حاضر با انجام صدها پروژه و ارائه خدمات بسیار توانسته ایم پاسخگوی بخش وسیعی از نیازهای این صنعت باشیم اما با این وجود همچنان در حال سازماندهی، بروز رسانی و ارتقاء سطح کاری خود و کسب تجربه از مهندسان و متخصصان کشور هستیم تا خدمات شایسته تر و هرچه بهتر به مشتریان گرانقدر ارائه کنیم به شکلی که مشتریان، ما را جزیی جدایی ناپذیر از خود بدانند.

تماس با ما

تهران بازار آهن - شادآباد

دسترسی سریع

نقشه

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئوهاما - میزبانی وب توسط سرورهاما